مجله کفش و کتونی

تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok و کفش اسپرت مردانه

تاریخچه ریبوک

مقدمه‌ای بر رند ریبوک و کفش اسپرت مردانه

مطمئنا  تاکنون نام برند ورزشی ریبوک را شنیده‌اید. ریبوک یک شرکت انگلیسی تولید کننده كفش اسپرت پسرانه و کفش اسپرت مردانه ، لباس و تجهیزات ورزشی است که با تولیدات باکیفیت موفق شد جایگاه خود را در میان بهترین برندهای ورزشی جهان اثبات کند.

ممکن است  برای شما و خیلی از کسانی که طرفدار این برند قدرتمند هستند این سوال پیش بیاید که این کمپانی چگونه آغاز به کار کرده و تا به امروز چه فعالیت‌هایی را انجام داده است.

امروز قصد داریم در این مطلب به  به تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok بپردازیم و داستان پر فراز و نشیب آن را برای شما شرح دهیم.

کفش اسپرت پسرانه

مقدمه‌ای بر تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok و کفش اسپرت مردانه

کمپانی ریباک یا ریبوک در سال 1890 توسط جوزف ویلیام فاستر در انگلستان پایه‌گذاری شد. موسس این برند یعنی جوزف ویلیام فاستر متولد 1935 در شهر بولتون کشور انگلستان بود و هنگامی که تنها 14 سال سن داشت طراحی ایده‌های ذهنی خود را شروع کرد. وی از کفش ورزشی و انواع کتانی طراحی‌های بسیاری دیده بود و همین امر به او کمک کرد که طرح‌های خود را تقویت کند.

پس از اینکه طراحی‌ها و ایده‌های ذهنی او تقویت شد، تصمیم گرفت در سال 1960 کسب‌‌وکار خود را راه اندازی کند. او این کمپانی را به نام J.W Foster and sons بنیان کرد. این کمپانی تا حدود نیم‌ قرن بعد با همین نام به فعالیت خود ادامه داد. تا اینکه نوادگان فاستر در سال 1958 نام این کمپانی را به ریبوک تغییر دادند.

عکس کتونی اسپرت دخترانه

 

 نخستین رسالت ریبوک

جوزف ویلیام فاستر عبارت کمک به تندتر دویدن ورزشکاران را شعار خود قرار داده بود و همواره به دنبال این بود که محصولاتی تولید کند که در افزایش سرعت ورزشکاران نقش بسیاری را ایفا نمایند. در انتها این فکر، ایده تولید کفش‌هایی با ته میخی را به ذهن فاستر انداخت. این اتفاق موجب رشد و گسترش یافتن کسب‌‌وکار آن‌ها شد و کارگاه فاستر را به یک فروشگاه بزرگ تبدیل کرد.

همچنین طراحی و ساخت تخصصی کفش‌های ورزشی و کیفیت بالای محصولات موجب شده بود پیش از اینکه این برند به شهرت جهانی برسد، بسیاری از ورزشکاران و قهرمانان ملی بریتانیا برای تهیه کفش‌های مسابقات خود به این فروشگاه مراجعه کنند و تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok  و کفش اسپرت مردانه را درخشان‌تر کنند.

عکس کتونی اسپرت دخترانه بچه گانه

بیشتر بخوانید : کفش پسرانه جدید

تولد برند

پس از این اتفاقات برند ریبوک در سراشیبی موفقیت قرار گرفت و روز به روز در حال پیشرفت و گسترش بود. در سال 1958 دو نوه ویلیام فاستر که اکنون سرپرستی این برند را برعهده داشتند تصمیم گرفتند نام آن را به ریبوک که به معنای غزال آفریقایی بود تغییر دهند‌. حدود 21  سال بعد یعنی در سال 1979  پل فایرمن که از توزیع‌کنندگان لوازم ورزشی بود همکاری خود را با ریبوک شروع کرد و انواع کتونی و كفش مردانه  این برند را در نمایشگاهی بین‌المللی به نمایش گذاشت.

این اتفاق دریافت مجوز پخش محصولات این برند را به همراه داشت که در معرفی و گسترش این برند در قاره آمریکا بسیار تاثیرگذار بود. فایرمن در همین هنگام سه مدل از کفش‌های دو ریبوک را به آمریکا معرفی کرد. همچنین در همان سال ریبوک موفق شد گران‌قیمت‌ترین کفش مخصوص دو بازار را که  60 دلار ارزش داشت به فروش برساند.

تولیدات معروف ریبوک

در این مرحله از تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok تولیدات شاخص و معروف این برند را بررسی می‌کنیم.

ریبوک موفق شد تا سال 1981 میزان فروش خود را به 1  میلیون عدد افزایش دهد و تغییرات زیادی را برای سال‌های آینده خود رقم بزند. 1  سال بعد این کمپانی تولید کفش‌ کتانی ورزشی قهرمانی خود را که به ‌صورت اختصاصی برای زنان طراحی شده بود معرفی کرد. این کفش دخترانه برای ورزش جدید تناسب اندام که بسیار مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته بود، یعنی ایروبیک طراحی و ساخته شده بود.

مدل بعدی که با نام مدل آزاد یا فری استایل Freestyle شناخته می‌شد با پیش‌بینی و تقویت سه گرایش توانست صنعت تولید کفش‌ ورزشی قهرمانی را دچار تحول کند. حرکت‌های ورزشی هوازی، نقش زنان در ورزش و کفش ورزشی زیبا و خوش‌دوخت برای استفاده روزانه از گرایش‌هایی بودند که ریبوک توانست با پیش‌بینی آن‌ها به موفقیت برسد.

در سال 1986 گین میلر که یک مربی تناسب اندام بود در حادثه‌ای دچار جراحت زانو شد. وی برای بهبود این درد و ادامه دادن ورزش از کتونی ریبوک استپ استفاده کرد که این اتفاق موجب شهرت مدل ریبوک استپ شد.

عکس کتونی اسپرت دخترانه جدید

 

دوران طلایی تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok

با گذر زمان و به‌دنبال این موفقیت‌ها آخرین تولیدات ریبوک با پیشرفتی انفجاری به ‌فروش می‌رسیدند و این اتفاق گسترش و تولید محصولات جدیدتر و باکیفیت‌تری را به دنبال داشت. این اتفاق ریبوک را به رقابت با برندهای مشهور جهانی بسیار نزدیک کرد و حتی در مواردی سبب پیشتازی آن‌ شد. مدل فری‌استایل به یک مدل کلاسیک تبدیل شد و عنوان پرفروش‌ترین کتونی ریبوک را به خود اختصاص داد.

دهه هشتاد میلادی بخش اوج تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok بود. در این دهه ریبوک وارد عرصه جهانی شد و محصولات خود را به بازارهای خارجی صادر کرد. این کمپانی امروزه در بیش از  170 کشور شعبه دارد و تولیدات خود را از طریق توزیع‌کنندگان مستقل و وابسته به دست مشتریان می‌رساند.

برند تولیدات ورزشی ریبوک در سال 1989 پس از مذاکره و مشورت با دانشمندان و ورزشکاران و انجام تحقیقات بیومکانیکی روشی جدید را برای تمرینات قلبی و عروقی معرفی کرد. روش استپ ریبوک به‌عنوان یک روش معتبر و مفید برای تمرینات قلبی و عروقی شهرت یافت و تولیدات ریبوک را در سطح ملی بالا برد.

استپ ریبوک در باشگاه‌های سراسر بریتانیا به‌عنوان یک برنامه تمرینی متفاوت و اثرگذار معرفی شد.

پس از اینکه این روش در سراسر کشور شهرت یافت، به یک پدیده تناسب اندام در جهان تبدیل شد. در آن زمان مردم بیش از 16  کشور جهان به این برنامه پایبند بودند و آن‌ را به ‌طور مرتب اجرا می‌کردند.

با توجه به موفقیت‌های متعددی که این برند به‌دست آورده بود، در سال 1992 از یک شرکت تولیدکننده محصولات ورزشی و تناسب اندام به مجموعه‌ای اثرگذار در ورزش تبدیل گردید.

ریبوک به ‌صورت اختصاصی به طراحی و تولید انواع  كفش اسپرت پسرانه فوتبال، بیس‌بال، فوتبال آمریکایی و دیگر رشته‌های ورزشی پرداخت و با ورزشکاران و تیم‌های معروفی قرار داد بست. این قرارداد علاوه‌ بر موفقیت، درآمد هنگفتی را برای این کمپانی به همراه داشت.

تمرینات متمرکز ریبوک یا Core Training

در سال 2000 میلادی ریبوک با معرفی دو روش Core Training و The Reebok Core Board انقلابی را در شیوه انجام تمرینات ورزشی به وجود آورد که در تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok به‌عنوان نقطه اوجی دیگر معرفی می‌شود. این روش‌ها حتی تا به امروز نیز توسط بسیاری از ورزشکاران مطرح جهان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

در واقع این شیوه تمرین یک برنامه تقویتی است که بر تکامل و تقویت توان بدنی و عضلات شکم و لگن متمرکز است. این برنامه ورزشی براساس اصول ورزشی و فیزیوتراپی طراحی شده و با تمرین به‌مرور، در کیفیت تمرین حرکتی تغییر قابل توجهی را ایجاد می‌کند.

عکس کتونی اسپرت دخترانه سفید

 

طراحی‌های مدرن

پس از موفقیت‌های پی‌درپی و گذراندن دوران طلایی، ریبوک توانست با لیگ ملی فوتبال و انجمن ملی بسکتبال قرارداد تنظیم کند و حق تولید كفش اسپرت پسرانه، لباس و سایر تجهیزات ورزشکاران را به مدت ده سال به خود اختصاص دهد. این اتفاق موجب بهبود چشمگیر جایگاه ریبوک شد و او را به مقابله با برندهای بزرگی چون نایک دعوت کرد.

امروزه کمپانی ریبوک به‌ عنوان یکی از زیرمجموعه‌های برند آدیداس فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در شهر کانتون ایالت ماساچوست‌ آمریکا قرار دارد.

سخن آخر تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok

در این مطلب به تاریخچه برند ورزشی ریبوک Reebok و کفش اسپرت شیک مردانه ارزان پرداختیم و آن را به‌ طور کامل برای شما دوستان عزیز شرح دادیم. ریبوک یک برند قدیمی تولیدکننده تجهیزات ورزشی است که با پیشینه‌ای تاریخی و طی سال‌ها فعالیت و تلاش مداوم به این جایگاه جهانی رسیده است.

سال‌ها تلاش و پشتکار این مارک بریتانیایی را میان اغلب مردم و تمامی ورزشکاران حرفه‌ای و به‌نام جهان به شهرت رساند. اکنون ریبوک به‌عنوان یکی از برندهای موفق و نام‌آشنای جهان ورزشی شناخته می‌شود و  توانسته تولیدات خود را در سرتاسر جهان به‌فروش برساند.

برای مشاهده و خرید محصولات ما می‌توانید به فروشگاه  و صفحه اصلی سایت کفش و کتونی استور وارد شوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.