مجله کفش و کتونی

نحوه ترسیم طرح کتانی پسرانه چگونه است؟

عکس کفش پاشنه بلند

مقدمه‌ای بر طرح ترسیم کتانی پسرانه

اگر قصد دارید بدانید که نحوه ترسیم طرح کتانی پسرانه و  كفش اسپرت پسرانه چگونه است، ابتدا باید با اسامی قسمت‌های مختلف یک کفش آشنا شوید و پس از آن نحوه ترسیم طرح کفش را آموزش ببینید.

ترسیم کفش هم به کمک دست و هم با رایانه و نرم‌افزار‌های پیشرفته امکان‌پذیر است که در ادامه بیشتر به این موضوع اشاره خواهیم کرد. به طور کلی در این مطلب قصد داریم به موضوع طراحی کفش و اینکه نحوه ترسیم کتانی پسرانه چگونه است بپردازیم.

کتانی پسرانه

نحوه ترسیم طرح کتانی پسرانه چگونه است؟

بهتر دانستیم پیش از اینکه به نحوه ترسیم کفش بپردازیم، اجزای مختلف آن را به شما معرفی کنیم.

رویه‌ی کفش

اولین بخشی از کفش که قصد داریم در مقاله‌‌ی نحوه ترسیم کتانی پسرانه چگونه است به شما معرفی کنیم رویه کفش است.

رویه‌ی کفش نخستین قسمتی است که هر شخصی در نگاه اول آن را می‌بیند. رویه شامل بند، زبانه و قسمتی به نام مچ پا یا collar است. در هنگام طراحی کفش دویدن سعی کنید رویه آن را از جنس مش قرار دهید‌. زیرا این پارچه منافذ ریزی دارد که تهویه اطراف پا را افزایش می‌دهد و مانع از ایجاد بوی نامطبوع می‌گردد.

به قسمت مرکزی بالای کفش زبانه می‌گویند. زبانه به بالا و پایین حرکت می‌کند و اجازه می‌دهد که پا به راحتی درون کفش حرکت کند و بلغزد. زبانه کفش اغلب به صورت چند لایه ساخته می‌شود تا پا در زیر بندهای کفش کاملا راحت باشد. کفش‌های کوهپیمایی و ماراتن به گونه‌ای طراحی می‌گردند که زبانه اضافی دارند و از نفوذ رطوبت و آلودگی جلوگیری می‌کنند.

سوراخ‌های بند کفش بخش دیگری از رویه هستند که بند از درون آن‌ها عبور می‌کند. این سوراخ‌ها در دو طرف زبانه کفش قرار دارند. برای بستن بند کفش نیز می‌توانید از تکنیک‌های مختلف برای بستن آن‌ها استفاده نمایید.

قسمت انگشتان پا بخشی از رویه کفش و سرپنجه است که محل قرار گرفتن انگشتان پا است.

سپر یا کلاهک بخشی از Toybox است که از پنجه پا در مقابل ضربات مختلف محافظت می‌کند. کفش‌ مخصوص دویدن نسبت به سایر انواع کتونی کلاهک پنجه سفت و محکم‌تری دارد تا از پا در برابر ضربه‌های بیشتری محافظت کند.

در این قسمت از مقاله‌ی نحوه ترسیم كفش اسپرت پسرانه چگونه است به کناره‌ها و وسط کفش می‌پردازیم.

مطالب مرتبط : کفش پسرانه جدید

کناره‌‌ها و وسط کتانی پسرانه

حال در ادامه‌ی مطلب نحوه ترسیم کتانی پسرانه به کناره‌ها می‌رسیم.

اغلب کفش و کتونی‌ ورزشی اورجینال در قسمت جلویی دارای Toe Spring هستند و این ویژگی اغلب کفش‌های ورزشی مانند nike و انواع کتانی است.

این ویژگی قوس رو به بالایی را در کفش ایجاد می‌کند که در سهولت حرکت رو به جلو بسیار تأثیرگذار است. همچنین سبب انحراف پنجه کفش به سمت بالا می‌شود‌.

به پلاستیک کوچکی که در داخل کفش قرار دارد و برای تقویت کاپ پاشنه کفش و افزایش ساپورت آن استفاده می‌شود  Heel Counter می‌‌گویند. این پلاستیک در زیر قسمت مچ پا یا collar قرار گرفته و برای تقویت بهتر اطراف پاشنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک heel counter ضخیم و محکم به خوبی از قوس و پاشنه محافظت کرده و  سبب کاهش اوره پرونیشن می‌گردد.

Heel Tap بخش دیگری از کناره کفش است که دقیقا در بالای Heel Counter قرار گرفته و به صورت U یا V طراحی می‌شود‌‌. این بخش به منظور کاهش فشار  وارده بر روی تاندون آشیل استفاده می‌گردد.

پنل‌های کوارتر یا پنل جانبی قسمت‌هایی از رویه در کناره‌های کفش هستند.

در بعضی از کتونی‌ها این پنل به کمک لایه‌های اضافه برای بالا بردن دوام کفش و ساپورت بیشتر از پا تقویت می‌شوند. پس از کناره‌ها و وسط کفش، در این بخش از مقاله‌ی نحوه ترسیم کفش چگونه است به قسمت پایین کفش اشاره خواهیم کرد.

قسمت پایین کتانی پسرانه

قسمت پایین کفش از بخش‌های مهم است که در نحوه ترسیم کفش چگونه است به آن اشاره می‌کنیم.

کفی داخلی کفش نخستین قسمتی از پایین کتانی پسرانه  است که قصد داریم در این قسمت به آن بپردازیم. کفی داخلی یک لایه داخلی قابل جابجایی است که در روی کفی کفش قرار می‌گیرد. این کفی راحتی پای شما را افزایش می‌دهد و به صورت خودکار ساپورت درست را فراهم می‌نماید.

کفی میانی مهم‌ترین قسمت در کفش رانینگ است. این بخش در پایین کفی داخلی و بالای کفی خارجی تعبیه می‌شود. این کفی هم ضربات وارده را جذب کرده و از پا حمایت می‌کند، و هم محل قرارگیری بسیاری از تکنولوژی‌های کفش مثل لایه‌گذاری‌های Air یا Gel است.

برای مثال در کفش اسیکس ژل قرار گرفته در لایه میانی ضربات را جذب کرده و امکان حرکت نرم‌تر در هنگام دویدن را فراهم می‌کند.

کفی خارجی کفش یا Outsole بخش پایینی کتانی پسرانه  که یکی از مهم‌ترین بخش‌های کفش رانینگ به شمار می‌رود. در ادامه‌ی نحوه ترسیم کفش چگونه است بیشتر به این بخش اشاره خواهیم کرد. مهم‌ترین عملکرد کفی خارجی ایجاد برهمکنش با زمین است. به غیر از برهمکنش، کفی کفش رانینگ باید انعطاف‌پذیر باشد و ساپورت اضافه ایجاد کند.

اگر قصد دارید کفشی را طراحی کنید که بتوان با آن مسافت زیادی را طی کرد، کفی مانند Carbon rubber و یا Blown rubber را در نظر بگیرید که از دوام بالایی برخوردار باشد.

لاستیک کربن از ترکیبات لاستیک با دوامی است که در تولید کفی اغلب کفش‌های رانینگ مورد استفاده قرار  می‌گیرد. لاستیک‌های Blown Rubber از لاستیک‌های معمولی سبک‌تر، نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند.

شیارهای افقی طراحی شده در کفی کفش رانینگ flex grooves همانطور که از نامشان پیداست برای افزایش انعطاف‌پذیری کفی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

نحوه ترسیم طرح کتانی پسرانه پسرانه چگونه است؟

پس از آشنایی با قسمت‌های مختلف کفش در این قسمت به این که نحوه ترسیم طرح کتانی پسرانه چگونه است می‌پردازیم.

برای آنکه طرح رسم شده رنگ واقعیت به خود بگیرد، باید بتوانید تمام جزئیات آن را به طور کامل توصیف کنید. اگر نتوانید تمایز و ویژگی خاص کفش را نشان دهید، صرفا یک ایده در ذهن شما باقی خواهد ماند و هیچگاه به کفش تبدیل نخواهد شد.

ترسیم طرح مورد نظرتان به شما در یافتن جزئیات کمک بسیاری خواهد کرد و تمامی نقص‌های طرح را به شما نشان خواهد داد. همچنین این امکان را به وجود می‌آورد که طرح کفش شما تقویت شده و کامل‌تر گردد.

علاوه‌بر این طرح‌های ترسیم‌ شده توسط شما باید بتواند جزئیات طرح  را به همکاران، خریداران و تکنسین‌های کارخانه کفش منتقل نماید. پس از تکمیل کردن طرح زمان آن است که مشخصات محصول را ثبت کنید.

در این هنگام به تمام جزئیاتی که طرح ترسیم‌ شده کفش را به یک کفش واقعی تبدیل می‌کند نیاز خواهید داشت. مشخصات مواد به کار رفته، تراکم فوم، شماره رنگ‌ها، سختی لاستیک و مواردی از این قبیل همگی باید تعریف گردند.

عکس کفش دخترانه

مواد مورد استفاده برای کتانی پسرانه

در این قسمت از مقاله‌ی نحوه ترسیم کفش چگونه است به مواد مورد استفاده برای کتانی پسرانه اشاره می‌کنیم. برای اینکه کفش طراحی شده به واقعیت نزدیک‌تر شود، باید ابتدا نوع مواد به کار رفته در کفش را مشخص نمایید. یک بخش بسیار مهم و با اهمیت در یادگیری طراحی کفش، درک چگونگی و انتخاب مواد به کار رفته در کفش است.

انتخاب مواد می‌تواند قیمت کفش را تعیین کند. همچنین انعطاف‌پذیری، دوام، راحتی و حفاظت از پا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای انتخاب صحیح مواد بهتر است که از مزایا، معایب و محدودیت‌های موادی مثل چرم، پارچه، مواد صنعتی، فوم، لاستیک و غیره مطلع باشید. چرا که تمامی آن‌ها با طراحی کفش مرتبط هستند.

جنس موادی که انتخاب می‌کنید، تکنیک‌ ساخت، شیوه‌ دوخت، مواد مورد استفاده برای بخش‌های مختلف و حتی نوع چسب مورد استفاده را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در قسمت اخر نحوه ترسیم کفش چگونه است به قالب آن می‌پردازیم. قالب کفش مهم‌ترین بخش در طراحی کفش است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قالب کفش در حقیقت تصویری است که برای تشکیل شکل سه بعدی طرح کفش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قالب کفش را می‌توان با مواد مختلفی مثل چوب، پلاستیک یا فلز ساخت. در مرحله طراحی از این قالب‌ها برای تبدیل الگوی دو بعدی به شکل سه بعدی استفاده می‌شود. یک قالب کامل و بی‌نقص موجب خواهد شد که کفش شما زیبا و انعطاف‌پذیر باشد.

علاوه بر این، قالب باید کاملا محکم و مقاوم باشد تا در مقابل فشارهای وارده و پرس هیدرولیکی مقاومت کند. همچنین قالب کفش باید کاملا صاف و تمیز باشد تا تودوزی کفش در حین مونتاژ با مشکل مواجه نگردد.

 

برای مشاهده و خرید محصولات ما می‌توانید به فروشگاه  و صفحه اصلی سایت کفش و کتونی استور وارد شوید.

لینک کوتاه مقاله: https://b2n.ir/t24816

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.