مجله کفش و کتونی

عوارض پوشیدن کفش تنگ

پوشیدن کفش تنگ

عوارض پوشیدن کفش تنگ

عوارض پوشیدن کفش تنگ از نکاتی است که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند. در جامعه امروزی مد و زیبایی به سمتی می رود که بیشتر افراد ترجیح می دهند کفش های تنگ و با نوک نازک بپوشند. این کفش ها به مرور زمان به انگشتان پا و کف پا فشار می آورند و مشکلات زیادی را برای پا و کمر ایجاد می کنند. این موضوع در این مقاله حائز اهمیت است به همین دلیل به بررسی عوارض پوشیدن کفش تنگ می پردازیم. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پوشیدن کفش تنگ

عوارض پوشیدن کفش تنگ برای چه افرادی بیشتر است

برای پاسخ به این سوال که عوارض پوشیدن کفش تنگ برای چه افرادی بیشتر است با ما همراه باشید.

پرونیشن غیرطبیعی: این حالت که به supination معروف است، وضعیتی است که در آن پا در حین راه رفتن به سمت بیرون می چرخد. در هنگام راه رفتن، اولین قسمت بیرونی پاشنه، هنگام پایین آوردن پا، مانند یک حرکت پرونیشن خنثی، روی زمین قرار می گیرد. تفاوت این است که با ادامه حرکت، پای شما دیگر به اندازه استاندارد به سمت داخل نمی چرخد ​​و وزن شما در قسمت بیرونی پای شما قرار می گیرد. در این صورت فشار و مسئولیت راه رفتن بیشتر بر روی انگشت کوچک است.

عوارض پوشیدن کفش تنگ برای افراد مبتلا به دیابت نیز اغلب از مشکلات و درد ناشی از آسیب عصبی پاهای خود رنج می برند نسبت به سایرین بیشتر است. این افراد حتی اگر برای مدت کوتاهی به پوشیدن کفش تنگ روی بیاورند، فشار زیادی به پاهای خود وارد می کنند و باعث ایجاد تاول، لک، عفونت و چرک زیاد در پا می شوند. این افراد باید از عوارض پوشیدن کفش تنگ آگاه شوند و از کفش هایی با پنجه های بسیار پهن یا کفش هایی با پنجه باز بپوشند.

اگر شما هم دچار بیماری های این چنینی هستید و یا حتی به دنبال یک کفش سایز بزرگ با طرح های خاص هستید می توانید برای خرید کفش سایز بزرگ از فروشگاه کفش و کتونی استور کمک بگیرید.

عکس کفش های اسپرت مردانه جدید

بیشتر بخوانید: کفش بارداری

عوارض پوشیدن کفش تنگ شامل چه مواردی است؟ + راه درمان آن

  1. بونیون

فرآیند بیرون زدگی یا برآمدگی در کنار شست پا، به بیرون زدگی بافت اطراف مفصل انگشت یا استخوان گفته می شود. با بزرگتر شدن پا، شست پا به سمت انگشتان دیگر متمایل می شود و باعث التهاب و درد در پا می شود. عوامل ژنتیکی می توانند نقش مهمی در ایجاد برجستگی هایی داشته باشند اما اغلب این بیماری ناشی از پوشیدن کفش تنگ است و یکی از عوارض پوشیدن کفش تنگ است.

درمان : درمان غیر جراحی برای بونیون می تواند به کاهش این عارضه کمک کند. برای مثال از کفش هایی با پنجه پهن استفاده کنید. یا از یک پد جداگانه برای انگشت شست پا و انگشت دوم استفاده کنید. کمپرس یخ نیز در کاهش درد و التهاب موثر است. اگر این درمان های ساده جواب نداد، پزشک ممکن است برای تسکین درد، جراحی بونیون و برداشتن استخوان را انجام دهند.

بیشتر بخوانید :اندازه گیری سایز پا

عکس مدل جدید کفش اسپرت پسرانه

  1. میخچه

میخچه در واقع نوعی پینه است که در اثر فشار مداوم ناشی از پوشیدن کفش تنگ ایجاد می شود. میخچه یکی از مهم ترین عوارض پوشیدن کفش تنگ می باشد. ساده ترین راه حل برای این مشکل استفاده از یک لایه فوم در ناحیه ای است که میخچه در آن تشکیل شده است. این باعث کاهش فشار می شود. علاوه بر این، پوشیدن کفش های سایز مناسب و گشاد جلوی پایتان به خلاص شدن از شر میخچه کمک می کند.

  1. انگشت چکشی

گفته می شود که بیماری انگشت چکشی زمانی رخ می دهد که انگشت به جای صاف خم شده باشد. در این مشکل مفصل وسط انگشت پا خم شده است. اگر کفش های تنگ بپوشید  پنجه با سطح کفش تماس پیدا می کند و به آن آسیب می رساند. همچنین اگر پای شما در وضعیت غیرعادی باشد، ماهیچه های انگشتان پا ضعیف می شوند. گزینه های درمانی ساده برای این مشکل شامل بستن انگشتان پا، پوشیدن کفش های گشاد، استفاده از جدا کننده انگشت شست و قرار دادن یخ بر روی مفاصل انگشتان پا. اگر این روش‌ها بی‌اثر باشند، به بیمار توصیه می‌شود که تغییر شکل انگشتان پا را با جراحی اصلاح کند.

  1. فرو رفتن ناخن در پا

از دیگر عوارض پوشیدن کفش تنگ فرو رفتن ناخن در پا است.

معمولا در انگشت شست پا بیشتر فرو رفتن ناخن اتفاق می افتد و زمانی اتفاق می افتد که نوک ناخن پا خیلی کوتاه شود. پوشیدن کفش تنگ می تواند آسیب شما را تشدید کند. این کار انگشت شست را روی انگشت دوم قرار می دهد و فشار فوق العاده ای به پا وارد می کند. فشار مداوم منجر به التهاب و درد در پاها و ناخن ها می شود.

ساده ترین راه حل برای این مشکل، پوشیدن کفش های گشاد و sport shoes است تا انگشتان پا روی هم قرار نگیرند و انگشتان پا به راحتی داخل انگشتان پا قرار بگیرند. راه حل بعدی این است که انگشت خود را 3 تا 4 بار در روز در آب گرم خیس کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه باید ناخن های خود را صاف کنید و هرگز میخچه خود را با ناخن گیر صاف نکنید. اگر ناخن ها عمیقاً در پا فرو رفته باشند، تنها راه درمان جراحی است.

عکس کفش اسپرت دخترانه شبرنگ

  1. پای دیابتی

یکی از شایع ترین عوارض پوشیدن کفش تنگ، پای دیابتی است. افراد مبتلا به دیابت اغلب از آسیب عصبی به پاهای خود رنج می برند و نمی توانند خارش پوست یا درد را در پاهای خود احساس کنند. پوشیدن کفش های تنگ در این افراد می تواند باعث ورم و تاول شود که می تواند منجر به عفونت های جدی می شود.

 

اگر به دنبال خرید کفش و کتونی برای درمان و جلوگیری از ایجاد این بیماری ها هستید پیشنهاد ما به شما سایت کفش و کتونی استور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.