مجله کفش و کتونی

ست کفش کتانی دخترانه با جوراب

عکس کفش اسپرت

مقدمه‌ای بر ست کردن کفش کتانی دخترانه با جوراب

کسانی که به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهند برایشان هیچ تفاوتی ندارد که برای خرید کدام لباس  و کفش کتانی دخترانه به فروشگاه رفته‌اند. آن‌ها به همان اندازه که برای انتخاب یک شلوار یا پیراهن دقت و توجه به خرج می‌دهند، برای خریدن یک جفت جوراب نیز وقت می‌گذارند. افرادی که در نظر اغلب مردم خوشتیپ یا خوش لباس هستند معمولا سعی می‌کنند همه اجزای لباس‌‌هایشان را با یکدیگر ست کنند. این ست کردن و هماهنگی می‌تواند جنس لباس‌ها، ترکیب رنگ و حتی بافت آن‌ها را نیز شامل شود.

قطعا هر لباسی از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند در استایل شما اثرگذار باشد. حتی جوراب نیز که اغلب اوقات در کفش است و عمدتا مورد توجه قرار نمی‌گیرد می‌تواند استایل شما را دگرگون کند‌. اما انتخاب غلط جوراب و هماهنگ نبودن آن با کفش اسپرت دخترانه و شلوار شما می‌تواند اوضاع را بدتر کند و یک استایل نه‌چندان زیبا را رقم بزند. کارشناسان مد برای ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده قوانینی را تعیین کرده‌اند که عمل به آن‌ها در تقویت استایل شما بسیار اثرگذار است.

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که بسیار به تیپ و استایل خود اهمیت می‌دهند هرگز این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب قصد داریم راهنمایی‌ها و قوانین ست با جوراب و

کفش کتانی دخترانه استایل های معروف را برای شما شرح دهیم.

کفش کتانی دخترانه

 

نکات مهم در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده

در این قسمت به نکات مهمی که در ست کردن جوراب به آن‌ها نیاز خواهید داشت اشاره می‌کنیم.

انتخاب رنگ جوراب

انتخاب رنگ جوراب مهم‌ترین مسئله‌ای است که در هنگام انتخاب جوراب مناسب و ست کردن آن با لباس‌های دیگر با آن روبرو هستید. در این زمان می‌توانید برای انتخاب بهترین رنگ از دایره رنگ کمک بگیرید. دایره رنگ در واقع دایره‌ای است که از 12  رنگ مختلف تشکیل شده و میان رنگ‌های آن ارتباط ساده و مشخصی وجود دارد.

اگر بر روی این دایره در جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنید رنگ‌هایی که کنار یکدیگر قرار دارند را رنگ‌های مشابه می‌نامند. رنگ‌هایی که دقیقا روبروی یکدیگر قرار دارند را رنگ‌های مکمل و رنگ‌هایی که میان آن‌ها سه رنگ فاصله وجود دارد را رنگ‌های متضاد می‌گویند.

ست کردن کفش کتانی دخترانه با جوراب‌هایی که رنگ‌های مکمل دارند از ست کردن رنگ‌های متضاد دشوارتر است. اما با این‌حال می‌توان با تغییر شدت رنگ‌ها از رنگ‌های مکمل ست بسیار جذابی ایجاد کرد. برای مثال رنگ سبز و رنگ قرمز مکمل یکدیگرند. اما اگر به جای رنگ قرمز رنگ صورتی کمرنگ را جایگزین کنید، می‌توانید آن را با سبز ست کنید. سعی کنید همواره در پوشیدن جوراب‌هایتان دایره رنگ و نکات آن را در ذهن داشته باشید.

کفش کتانی دخترانه

بیشتر بخوانید : انواع کتونی

انتخاب براساس طیف رنگی در ستکفش کتانی دخترانه با جوراب 

راحت‌ترین روشی که می‌توان برای ست کفش اسپرت دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده استفاده کرد، انتخاب جورابی است که یک پرده از شلوار شما روشن‌تر یا تیره‌تر باشد. مثلا اگر کت‌شلوار خاکستری رنگ به تن کرده‌اید بهتر است برای تکمیل کردن آن از جوراب دودی رنگ کمک بگیرید. این روش ساده به شما کمک خواهد کرد همواره تیپی هماهنگ داشته باشید.

انتخاب براساس طیف رنگی و بافت

دومین روشی که برای ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده به شما توصیه می‌کنیم به روش قبلی شباهت زیادی دارد. در این روش نیز از اساس روش قبلی پیروی می‌شود. با این تفاوت که این بار کمی بافت و الگو نیز به جوراب اضافه خواهد شد. به عنوان مثال می‌توانید با کت و شلوار خاکستری رسمی خود یک جوراب پشمی کلفت دودی بپوشید.

علاوه بر این می‌توانید از جوراب‌هایی که طرح‌های بسیار ریز و ظریف مثل راه راه یا نقطه‌های ریز دارند هم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده از بافت‌های مختلف جلوه خاصی را به ظاهر شما می‌افزاید. به همین دلیل اگر از جوراب‌هایی که بافت ضخیمی دارند استفاده می‌کنید، حتما آن را با الیافی مثل پارچه‌های کتان، چرم، پشم و مخمل‌های کبریتی ست کنید.

عکس کفش اسپرت دخترانه

 

استفاده از جوراب‌های پرنقش و نگار

بهتر است به عنوان قدم اول در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده سعی کنید رنگ الگوها و طرح‌های به کار رفته در جورابتان را با رنگ کفش هماهنگ کنید. همچنین می‌توانید کمی جسارت به خرج دهید و از رنگ‌های شادتر که با رنگ‌ شلوارتان در تضاد است استفاده کنید. مثلا می‌توانید یک جفت جوراب صورتی را با شلوار راه‌راه سورمه‌ای بپوشید و یا یک جوراب زرد را با شلواری زرشکی ترکیب کنید.

پرهیز از پوشیدن جوراب سفید در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب 

 شاید بتوان گفت جوراب سفید یکی از پراستفاده‌ترین پوشینه‌های دنیا است. بنابراین شاید کمی عجیب به‌نظر برسد که به شما بگوییم حدالامکان از پوشیدن جوراب سفید خودداری کنید. به طور کلی استفاده از جوراب سفید با هر مدل کفشی و در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده اصلا توصیه نمی‌شود. طراحان مد معتقدند که جوراب سفید با ساق متوسط یا سه ربع تنها زمانی مناسب است که با شلوارک و کتونی ورزشی اورجینال ست شود. در غیر این صورت ست کردن شلوار و کفش با جوراب سفید امکان‌پذیر نخواهد بود. به غیر از این تنها در شرایطی می‌توانید از جوراب سفید استفاده کنید که شلوار و کفشتان نیز کاملا سفید باشد.

عکس کفش اسپرت

انتخاب جوراب مناسب برای هر کفش

یکی دیگر از نکاتی که در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب و استایل های شناخته شده باید رعایت شود انتخاب نوع جوراب براساس نوع کفش است. پوشیدن جوراب ساق کوتاه، یعنی جورابی که ساق آن تا زیر مچ پا باشد نه برای آقایان توصیه می‌شود، نه برای خانم‌ها. جوراب باید علاوه بر کف از مچ پا نیز محافظت نماید. همچنین باید پا را گرم نگه دارد و از دیده شدن موی پا از پاچه شلوار جلوگیری کند. بنابراین اگر تا امروز از جوراب ساق کوتاه استفاده می‌کردید بهتر است از این به بعد آن را کنار بگذارید.

سعی کنید در اولین فرصت برای خرید یک جفت جوراب با کیفیت ساق بلند اقدام کنید. به ویژه اگر قصد دارید یک تیپ رسمی و کلاسیک داشته باشید، به هیچ عنوان نباید جورابی بپوشید که هنگام نشستن یا پا روی پا انداختن ساق پایتان را در معرض دید می‌گذارد‌. این نوع از جوراب‌ها تنها مناسب کفش‌ کالج مردانه یا کفش‌های عروسکی زنانه‌ای است که با شلوارهای نسبتا کوتاهی پوشیده می‌شود. در غیر این صورت جوراب ساق کوتاه نه برای پوشیده شدن با کفش دخترانه و تیپ‌های رسمی و نه برای پوشیده شدن با کتونی انتخاب ایده‌آلی محسوب می‌شود.

 

استفاده از تنها یک پوشش طرح‌دار در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب 

استفاده از تنها یک پوشش طرح‌دار در ست کفش کتانی دخترانه با جوراب واستایل های شناخته شده یک موضوع بسیار ساده است اما عمل به آن می‌تواند در استایل شما تاثیر فراوانی داشته باشد. اگر شلوار شما راه‌راه یا طرح‌دار است از پوشیدن جوراب‌های طرح‌دار خودداری کنید. همچنین اگر شلواری می‌پوشید که ساده است و هیچ طرحی ندارد یا اصطلاحا بدون پترن Pattern است، می‌توانید با استفاده از جوراب‌های طرح‌دار مثل راه‌راه یا چهارخانه استایل خود را از سادگی خارج کنید.

عکس کفش اسپرت دخترانه شیک

 

 

ست جوراب و اکسسوری

برای داشتن یک استایل حرفه‌ای و هماهنگ نیازی نیست حتما جوراب را با کفش کتانی دخترانه  یا  شلوار ست کنید. اگر شلواری که می‌پوشید پاچه کوتاهی دارد، یعنی شلواری که در حالت ایستاده هم بخشی از جورابتان را در معرض دید قرار می‌دهد، می‌توانید به جای ست کردن رنگ جوراب با کفش یا شلوار آن را با یکی دیگر از اکسسوری‌هایی که دارید ست کنید. برای مثال اگر سر آستین پیراهنی که به تن کرده‌اید از آستین کتتان بیرون زده، می‌توانید رنگ جورابتان را با رنگ سر آستین پیراهن تان ست کنید.

 

سخن آخر ست کفش کتانی دخترانهبا جوراب و استایل های شناخته شده

برای افراد خوشتیپ و خوش‌پوش جوراب هم مانند اجزای دیگر لباس از اهمیت فراوانی برخوردار است، و انتخاب یک جوراب خوب و ست کردن درست و اصولی آن می‌تواند بسیار جذاب و چشمگیر باشد. در این مطلب سعی کردیم به نکاتی در خصوص ست کفش کتانی دخترانه ، با جوراب و استایل های شناخته شده اشاره کنیم. با توجه به این نکات و راهنمایی‌ها می‌توانید با تنها انتخاب یک جوراب مناسب استایل خود را از این روبه آن رو کنید.

برای مشاهده و خرید محصولات ما می‌توانید به فروشگاه  و صفحه اصلی سایت کفش و کتونی استور وارد شوید.

لینک کوتاه مقاله: https://b2n.ir/p70470

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.