مجله کفش و کتونی

راهنمای اندازه گیری سایز پا

اندازه گیری سایز پا

راهنمای اندازه گیری سایز پا

در ادامه جدول انتخاب سایز کفش و انواع سایز کفش را آورده ایم و به شما اندازه گیری سایز پا به صورت صحیح را آموزش خواهیم داد. هنگام خرید آنلاین کفش، مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید، انتخاب سایز کفش است، و باید کفشی را انتخاب کنید که سایز آن ها دقیقا اندازه پای شما باشد. زیرا حتی اگر از کفش هایی که کیفیت و طراحی بالایی داشته باشند، اما چه کمی بزرگتر و چه کوچکتر باشند، واقعا قابل استفاده نیستند. بنابراین، اگر مستقیماً کفش می‌خرید، قبل از انتخاب کفش، اقدام به اندازه گیری سایز پا کنید.

خیلی از افراد به دلیل سایز بزرگ پایشان نمی توانند کفشی با ظاهر و جنس دلخواه خود را خریداری کنند اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید می توانید از سایت کفش و کتونی استور اقدام به خرید کفش سایز بزرگ کنید و طرح و رنگ دلخواه خود را سفارش دهید.

اندازه گیری سایز پا

بیشتر بخوانید : عوارض پوشیدن کفش تنگ

اندازه گیری سایز پا

برای انتخاب سایز کفش و اندازه گیری سایز پا، با انجام دادن انجام مراحل زیر می توانید اندازه پای خود را بدست آورید:

قبل از شروع، به خاطر داشته باشید که سه نوع سایز بندی اصلی برای کفش مردانه، زنانه و کودکانه وجود دارد. واحدهای کفش آمریکایی، اروپایی و انگلیسی که در ایران رایج است و البته در کفش و کتونی استور نیز از سایز اروپایی استفاده می شود.

  1. برای اندازه گیری سایز پا، ابتدا کاغذی را انتخاب کنید که کمی بزرگتر از پایتان باشد، پایتان را روی آن بگذارید و با خودکار دور پایتان را خط بکشید.
  2. طول پای خود را از نوک پاشنه تا نوک انگشت پا اندازه بگیرید.
  3. عدد بدست آمده را در جدول زیر بیابید. در نظر داشته باشید که واحدهای اندازه گیری سایز پا و size که در ایران استفاده می شود متفاوت است و بیشتر سایزهای اروپایی است.

 

جدول اندازه گیری کفش زنانه

 

اندازه گیری سایز پا

بیشتر بخوانید: کفش بارداری

جدول اندازه گیری کفش مردانه

 

 

6 نکته مهم در اندازه گیری سایز پا

برای اندازه گیری سایز پا موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • بهترین زمان برای اندازه گیری سایز پا اواخر روز یا کار معمولی یا بعد از پیاده روی طولانی است، زیرا اندازه پا در این حالت کمی بزرگتر از حد معمول است.
  • توصیه می شود برای اندازه گیری سایز پا از جوراب استفاده کنید. هنگام استفاده از جوراب های ضخیم، توصیه می شود از همان نوع جوراب برای اندازه گیری استفاده کنید. فقط در صورتی که از کفش های بدون جوراب استفاده می کنید، پای خود را بدون جوراب اندازه بگیرید.
  • خطا در اندازه گیری سایز پا معمولاً 3 میلی متر است، بنابراین در طول اندازه گیری اعداد را گرد نکنید. لطفا اندازه را با دقت کافی محاسبه کنید.
  • اگر در اندازه گیری سایز پا خود را بین دو سایز تردید داشتید، اندازه بزرگتر را در نظر بگیرید.
  • معمولاً یک پا کمی بزرگتر از دیگری است، بنابراین توصیه می شود هر دو پا را اندازه بگیرید تا اندازه مناسب کفش محاسبه شود.
  • هنگام اندازه گیری سایز پا، حتما از نوک بلندترین انگشت پا تا پاشنه پا علامت بزنید تا اندازه گیری دقیق تری داشته باشید.
  • اگر کفش‌هایتان کمی بزرگ‌تر از پایتان است، معمولاً می‌توانید از کفی‌ها برای تکمیل سایز کفش‌تان تا حدی استفاده کنید، اما اندازه‌های کوچک‌تر اغلب باعث ناراحتی پاها می‌شوند. توصیه ما به شما این است که بعد از اندازه گیری سایز پا 6-8 میلی متر به اندازه پای خود اضافه کنید تا پس از اندازه گیری فضای کافی برای قرار دادن پا در داخل کفش وجود داشته باشد.

برای خرید کفش های ورزشی و پیاد روی اورجینال با قیمت پایین می توانید از سایت کفش و کتونی استور اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.