مجله کفش و کتونی

جلوگیری از بوی بد کفش ورزشی

بوی بد کفش ورزشی

جلوگیری از بوی بد کفش ورزشی

برای جلوگیری از بوی بد کفش ورزشی با ما همراه باشید.

بوی بد کفش ورزشی ناشی از کجاست؟ چطور می توان بوی بد کفش ورزشی را کنترل کرد؟ آیا راه حلی برای رفع بوی بد کفش ورزشی وجود دارد؟ در ادامه به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

برای خرید کفش ورزشی می توانید از سایت کفش و کتونی استور اقدام به خرید کنید زیرا با هزینه پایین و کیفیت بالا میتوانید یک کفش ورزشی اورجینال تهیه کنید.

بوی بد کفش ورزشی

بیشتر بخوانید : کف پای صاف

عامل ایجاد کننده بوی بد کفش ورزشی چیست

مهم ترین عامل ایجاد کننده بوی بد کفش ورزشی، عرق پا است. عرق به تنهایی بو نمی دهد، اما محیطی را برای رشد قارچ ها فراهم می کند. جلوی پاها بیشتر عرق می کند، بیشتر کفش های ورزشی و کفش های کتانی که پنجه بسته است، تهویه مناسبی ندارند و رطوبت پا را در داخل کفش های ورزشی به دام می اندازد و بستری برای رشد باکتری ها فراهم می کند. بروی باکتریا نام نوعی از باکتری است که عامل اصلی بوی بد پا است. این باکتری سلول های مرده پوست روی سطح پا را می خورد و در این فرآیند اسید آمینه متیونین را به متانول تبدیل می کند. متانول، گازی بی رنگ با بوی اسید سولفوریک است. پوست مرده عمدتاً بین کف پا و انگشتان پا یافت می شود.

7 روش سریع برای رفع بوی بد کفش ورزشی

در این قسمت می توانید با بهترین روش های رفع بوی بد کفش ورزشی آشنا شویید.

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با شستن آن

یکی از موثرترین و اولین  کارهایی که می توانید برای رفع بوی بد کفش ورزشی انجام دهید شستن کفش هایتان است. مطمئن باشید هیچ راهی به جز شستن کفش ها برای از رفع بوی بد کفش ورزشی کثیف شما وجود ندارد. ابتدا باید کفش های خود را تمیز کنید و سپس اقداماتی را برای جلوگیری از ایجاد بو انجام دهید. با استفاده از ماشین لباسشویی نیز می توانید این کار را انجام دهید. پس از شستن کفش، حتماً داخل کفش را باز کرده و چند ساعت در آفتاب بگذارید تا باکتری ها کاملا از بین بروند. این کار در رفع بوی بد کفش بسیار موثر است. اگر نمی دانید که نحوه شستشو کفش ورزشی در ماشین لباسشویی به چه صورت است می توانید از طریق لینک مربوطه اقدام به مطالعه آن کنید.

بیشتر بخوانید: کفش های اسکیچرز

کفش ورزشی

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با شستن پا و جوراب ها

هر چقدر هم که کفش های خود را تمیز کنید، اما اگر نگران بهداشت پا و جوراب خود نباشید باز هم بوی کفش می ماند. برای رفع بوی بد کفش، باید هر روز پاهای خود را بشویید و جوراب تمیز بپوشید.

استفاده از جوراب نخی به جای جوراب نایلونی برای جلوگیری از بوی بد کفش توصیه می شود. از طرفی می توانید از سنگ پا در کف پای خود استفاده کنید تا از رشد باکتری در پا هایتان جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که پوشیدن کفش ها با پاهای مرطوب یا کفش هایی با جوراب های که کاملاً خشک نیست ممکن است بوی نامطبوعی ایجاد کند. بنابراین برای رفع بوی کفش ورزشی به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید.

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای بوی کفش بسیار موثر است. برای این کار می توانید شب ها مقدار کمی جوش شیرین داخل کفش هایتان بریزید. سپس صبح جوش شیرین را از کفش های خود خارج کرده و بپوشید. این کار از بوی بد کفش جلوگیری می کند و نقش موثری در کاهش و رفع بوی بد کفش ورزشی و sport ,دارد.

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با نمک

پوشیدن کفش ورزشی بدون جوراب یکی از عوامل مهمی است که باعث ایجاد بوی بد در کفش می شود. کفش های کتانی بوی بسیار بدی دارند به خصوص در فصل تابستان. نمک برای جلوگیری از ایجاد بوی بد و کاهش بوی کفش، رطوبت داخل کفش را جذب می کند. برای استفاده از این روش، حتماً هر چند روز یک بار نمک را داخل کفش خود بریزید تا رطوبت کفش باعث ایجاد بوی بد نشود.

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با الکل

استفاده از الکل یکی دیگر از راه های رایج برای از بین بردن بوی بد کفش و کفش چرم است. برای این کار می توانید مقدار مساوی الکل و آب را در یک اسپری مخلوط کنید. سپس محلول آب و الکل را داخل کفش اسپری کنید. سپس کفش را در محیطی باز قرار دهید تا کاملا خشک شود. الکل باکتری ها را از بین می برد و از تجمع رطوبت و بوی بد کفش ها جلوگیری می کند. راه دیگر برای رفع بوی بد کفش ورزشی با الکل، گذاشتن پنبه آغشته به الکل در کفش است. در واقع باید پشم الکلی را در کفش های خود بریزید و بگذارید یک شب بماند تا داخل کفش کاملا ضدعفونی و تمیز شود.

بوی بد کفش ورزشی

بیشتر بخوانید : کفش مناسب دویدن
  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با چای کیسه ای

برای رفع بوی بد کفش ورزشی می توانید از چای کیسه ای در کفش خود استفاده کنید. چای سیاه حاوی تانن است و برای نابودی باکتری های کفش بسیار موثر است. برای این منظور می توان از چای کیسه ای خشک استفاده کرد. اما موثرترین راه این است که مقداری چای کیسه ای را در یک قوری آب جوش قرار دهید، چند دقیقه بجوشانیم. سپس کیسه را بردارید و به مدت 5 دقیقه در ظرفی قرار دهید تا خنک شود. اکنون می توانید این کیسه ها را برای حدود یک ساعت در کفش های خود قرار دهید. پس از این کار کیسه چایی را بردارید و داخل کفش را تمیز کنید.

  1. رفع بوی بد کفش ورزشی با سرکه

استفاده کردن از سرکه یک راه موثر برای از بین بردن بوی بد کفش است. برای این کار باید مقدار مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید. به مدت 30 دقیقه قبل از پوشیدن کفش ورزشی این محلول آب و سرکه را داخل آن اسپری کنید. قبل از پوشیدن کفش، اجازه دهید داخل کفش کاملا خشک شود. اسپری کردن سرکه روی پاها نیز از رشد باکتری ها و تعریق ضعیف روی پاها جلوگیری می کند. استفاده از این اسپری بوی پا و کفش بسیار آسان و موثر است، بنابراین توصیه می شود آن را امتحان کنید.

کفش مردانه

کفش و کتونی  استور ارائه دهنده انواع کفش و کتونی اورجینال می باشد که می توانید انواع کفش ها را دیده و خریداری کنید. حتی کفش سایز بزرگ و کفش تک سایز نیز موجود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.