مجله کفش و کتونی

تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی

کتانی مخصوص پیاده روی

مقدمه‌ای بر تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی

کتانی مخصوص پیاده روی نقش مهمی را در استایل شما بر عهده دارند و به همین علت برای حفظ زیبایی به مراقبت بسیاری نیاز دارند. کفش‌های مختلف جنس و نوع دوخت متفاوتی دارند و نوع رفتار ما نیز باید با هر یک از آن‌ها متفاوت باشد. برای داشتن کفش‌های زیبا باید از هر یک به نوع متفاوتی نگهداری کنید. اما در این میان تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کفش پیاده روی وجود دارد که در حفظ و مراقبت همه کفش‌ها مشترک هستند. در ادامه این تکنیک‌های طلایی را برای شما توضیح خواهیم داد.

کتانی مخصوص پیاده روی

بیشتر بخوانید : پیاده روی

خرید کتانی مخصوص پیاده روی با کیفیت؛ یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کفش

اولین نکته‌ای که در مراقبت از کفش باید در نظر گرفته شود، توجه و دقت به جنس و نوع دوخت کفش در هنگام خرید کتانی مخصوص پیاده روی و زنانه است. یکی از دلایل زود پاره شدن کفش و کتانی مخصوص پیاده روی جنس نامرغوب است. علاوه بر جنس پارچه، دوخت نامناسب نیز باعث جدا شدن زودهنگام و پارگی کفش خواهد شد. به شما توصیه می‌کنیم هرگز برای خریدن کفش‌هایی که تنها برای مدتی کوتاه مد می‌شوند هزینه زیادی نکنید. به جای آن می‌توانید دو تا سه جفت کفش ساده‌تر بخرید که بتوانید همه جا از آن‌ها استفاده کنید

قرار دادن کتانی مخصوص پیاده روی در جعبه

سعی کنید همیشه کفش‌های مجلسی و غیر اسپرت خود را در یک کمد مخصوص یا در جعبه خودش قرار دهید. این کار کفش را از گرد و خاک و خطر له شدگی دور نگه می‌دارد. در صورت لزوم نیز می‌توانید آن را از جعبه خارج کرده و مثل روز اول استفاده کنید.

پوشیدن کتانی مخصوص پیاده روی متناسب با آب و هوا

یکی دیگر از تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی استفاده از کفش متناسب با آب و هوا است. هنگامی که احتمال بارش برف و باران وجود دارد حتما کفش و Sneakers مناسب بپوشید. حتی کفش‌های ضد آب هم تا حد مشخصی می‌توانند باران و برف را تحمل کنند. در صورت بارندگی و خیس شدن شدید کفش بلافاصله رطوبت اضافی آن را بگیرید. پس از خارج کردن رطوبت کفش، با روزنامه محفظه درون آن را پر کنید تا حالت خود را از دست ندهد. دقت داشته باشید که هرگز کفش را جلوی بخاری یا شوفاز قرار ندهید. زیرا این امر موجب سریع خشک شدن کفش می‌شود و اگر کفش شما چرم باشد ممکن است باعث ترک خوردن آن بشود.

کفش پیاده روی

بیشتر بخوانید: کفش مناسب اربعین

ضد آب کردن کتانی مخصوص پیاده روی

اگر کفش شما چرم باشد یک باران ناگهانی می‌تواند به آن آسیب بزند و موجب ترک خوردن سطح آن بشود. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق پیش از پوشیدن کفش چرم روی آن را اسپری حاوی مواد ضد آب بزنید. می‌توانید برای آزمایش کردن این ماده مقداری از آن را روی زبانه زیرین بند کتانی مخصوص پیاده روی و درکفش پیاده روی زنانه در قسمت‌هایی از داخل کفش که هم‌جنس بیرون کفش است استفاده کنید. پس از اینکه مطمئن شدید کفش دچار آسیبی نمی‌شود با دقت تمام کفش را به مواد ضد آب آغشته کنید  و این کار را یک مرتبه در ماه انجام دهید.

زمان تمیز کردن کتانی مخصوص پیاده روی ؛ یکی دیگر از تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کفش

تمیز کردن کفش از جمله تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی محسوب می‌شود. کفش‌های سفید و رنگ روشن یکی از انتخاب‌های محبوب فصل تابستان هستند. بهتر است موقعی از این کفش‌ها استفاده نمایید که کثیف شدن آن‌ها احتمال بسیار کمی دارد. بهترین اقدام برای نگهداری و مراقبت از کفش‌های روشن زمان تمیز کردن آن‌ها است. یعنی بلافاصله پس از اینکه به منزل رسیدید گرد و خاک روی کفش را پاک نموده و اگر لکه دارد لکه‌های آن را سریعا بشویید.

بستن بند کتانی مخصوص پیاده روی

اگر از کتانی مخصوص پیاده روی بندی استفاده می‌کنید توجه داشته باشید که در هربار استفاده بندهای آن را کاملا ببندید یا باز کنید. ممکن است بعضی از افراد از روی تنبلی فقط یک مرتبه بندها را کمی سفت کنند تا در هر بار استفاده مجبور به باز و بسته کردن آن‌ها نباشند. این کار موجب خواهد شد که برای پوشیدن یا درآوردن کفش فشار زیادی به کفش وارد شود و از طول عمر مفید آن نیز کاسته شود.

کتانی پیاده روی

جلوگیری از کدر شدن

پولیش کردن و واکس زدن بهترین حالت برای نگهداری از کفش محسوب می‌شود. هر گاه احساس کردید که کفش چرم شما دچار رنگ‌پریدگی یا ساییدگی شده است از پولیش خامه‌ای با رنگ طبیعی برای درخشان کردن آن‌ها استفاده کنید. چرا که واکس موجب خشک‌تر شدن چرم می‌شود.

استفاده از کفی طبی؛ از مهم‌ترین تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی

استفاده از کفی طبی برای کفش از مهم‌ترین تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی است. یکی از بخش‌های حساس و قابل‌توجه هر کفش ورزشی کفی آن است. هر کفش خوب برای پیاده روی به کفی نیاز دارد چرا که از سایر کفش‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و فشار زیادتری را متحمل می‌شوند. بهترین گزینه برای کفی کفش کفی طبی است که در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های بسیاری قابل دسترسی است. کفی‌های بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت موجود در بازار آسیب بیشتری را به پاهای شما وارد می‌کنند

ترمیم سریع کتانی مخصوص پیاده روی

برای رفع و ترمیم کردن قسمت‌های پلاستیکی دور کفش دخترانه و کفش پسرانه می‌توانید از یک برس ناخن و پد لاک پاک‌کن کمک بگیرید‌. برای انجام این کار در مرحله اول برس را در محلول آب و صابون بزنید و لک‌های دور کفش را با آن تمیز کنید. اگر پس از این مرحله باز هم لکی باقی مانده بود برس را به پاک‌کننده لاک ناخن آغشته کنید و مجددا آن را روی لک‌ها بکشید. برای ترمیم نیز می‌توانید از لاکی که رنگ مشابه با رنگ دور کفش دارد استفاده کنید.

رعایت فاصله در قرار دادن کتانی مخصوص پیاده روی

بهتر است برای محافظت از انواع کفش و انواع کتانی در مقابل گرد و خاک آن را در کمد یا جاکفشی قرار دهید. می‌توانید جاکفشی خود را نزدیک در ورودی یا داخل منزل بگذارید و کفش‌های خود را با رعایت فاصله از یکدیگر درون آن جای دهید. توجه داشته باشید که کفش‌های چرم را کنار کفش‌های ورنی قرار ندهید. زیرا باعث رنگ دادن آنها به یکدیگر خواهد شد.

خرید کفش با اندازه مناسب؛ از جمله تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی

شاید بتوان گفت خرید یک کفش با اندازه مناسب پای خودتان از اصلی‌ترین تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی به شمار می‌اید. هرگز کفش بزرگ‌تر یا کوچکتر از سایز پای خود نخرید و در هنگام خرید به اندازه کفش توجه بسیاری داشته باشید. چرا که کفشی که بیش از حد تنگ یا گشاد باشد علاوه‌ بر اینکه به پای شما آسیب جدی وارد می‌کند موجب کاهش طول عمر کفش نیز می‌شود.

کفش و کتانی پیاده روی

جلوگیری از تغییر شکل

آخرین مورد از تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی استفاده از روزنامه برای جلوگیری از تغییر شکل و دفرمه شدن آن است. شما می‌توانید جهت جلوگیری از تغییر شکل و بد فرم شدن کفش‌هایتان درون آن‌ها را با روزنامه پر کنید. این کار از شل شدن و چین افتادن در قسمت مچ پاها در کفش جلوگیری می کند. همچنین برای حفظ شکل و ظاهر کفش‌ها و کتونی‌های خیس که در هنگام خشک شدن شکل خود را از دست می‌دهند نیز می‌توانید از روزنامه کمک بگیرید و داخل آن‌ها را پر از روزنامه کنید. علاوه ‌بر این بهتر است چکمه‌ها نیز را در حالت خوابیده نگهداری کنید.

سخن آخر تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی

نگهداری و مراقبت از کفش اصولی دارد که اگر رعایت شود می‌تواند طول عمر کفش را به مقدار قابل‌توجهی افزایش دهد. در این مطلب به تکنیک‌های طلایی برای مراقبت از کتانی مخصوص پیاده روی پرداختیم و سعی کردیم با شرح دادن آن‌ها به شما کمک کنیم. با رعایت نکات و تکنیک‌هایی که به آن‌ها اشاره کردیم می‌توانید سالیان طولانی از کفش‌های خود استفاده کنید.

لطفا برای دیدن مححصولات ما به صفحه اصلی فروشگاه کفش و کتونی استور مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.